سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نظارتها و آموزشهایی در مورد کنجکاوری کودکان

مهم است که مربیان و کادر آموزشی از اصول تربیت جنسی آگاه باشند و نظارت کافی را بر کودکان اعمال کنند. به علاوه مهد کودک‌ها می‌توانند از روانشناسان متبحر و متخصص جهت آموزش اصول جنسی به والدین و مربیان‌شان استفاده کنند. یک نکته بسیار مهم در این زمینه کسب اطاعات از یک منبع موثق است. به همین دلیل مدیر مهد باید قبل از دعوت هر سخنران یا متخصصی به مهد از سطح تحصیلات وی، مدرک دانشگاهی او و تبحر و تخصصش در این زمینه اطلاعاتی به دست آورد. چه بسا مهدکودک‌هایی که با انتخاب سخنرانانی بدون تخصص و تحصیلات مناسب موجب انتقال اطلاعات نادرست به والدین شده‌اند.

خدماتی که مهدها می‌توانند به والدین ارائه کنند، چیست؟ طرف مقابل مهد کودک‌ها فقط کودکان نیستند، بلکه باید ارتباطی هم بین والدین و مسئولان مهدها وجود داشته باشد، مهدکودک‌ها چه برنامه‌ها و خدمات آموزشی را در زمینه امور مربوط به کودکان می‌توانند ارائه کنند؟ در واقع مهد کودک‌ها چه سیاست‌هایی را می‌توانند برای ایجاد تعامل بیشتر والدین با مهد کودک‌ها در امر تربیتی کودکان اعمال کنند؟

از جمله اقدامات مهمی که مهدکودک‌ها می‌توانند به کار برند آموزش والدین در زمینه اصول جنسی و مهارت های فرزندپروری است. به علاوه ارزیابی سلامت روان کودکان از سنین پایین یکی از نکات مهمی است که مهد کودک ها می توانند به آن بپردازند. همچنین آموزش مهارت های زندگی به کودکان نیز دارای اهمیت بسیاری است. البته در تمام این موارد استفاده از یک متخصص با تحصیلات روانشناسی حائز اهمیت است.